Zestaw grzewczy

 

Kocioł biomasowy na paliwo stałe

O wymianie dotychczasowych pieców na nowoczesne ekologiczne systemy grzewcze wiele z Państwa już z pewnością słyszało lub aktualnie poszukuje rozwiązania, które mogłoby spełnić założenia jakie nakładają na nas nowe przepisy związane z czystością powietrza.

Dlatego pragniemy przedstawić innowacyjny, ale jednocześnie sprawdzony przez tysiące klientów kocioł polskiej  produkcji, który do spalania wykorzystuje zrębki drzewne.

O przewadze tego paliwa nad paliwem stałym (węglem) oczywiście same za siebie mówią wyniki badań czystości spalin. My jednak poszliśmy o krok dalej i poza oczywistym celem by osiągnąć wysoką sprawność oraz spełnić wyśrubowane normy czystości spalin zgodnie z klasą 5 oraz tzw. ekoprojektem, zadbaliśmy również o zwiększenie ekonomiki eksploatacji wykorzystując paliwo, które jest ogólnodostępne, ekologiczne i ekonomiczne, czyli tanie.

 

Wielu z Państwa ma swoje sprawdzone rozwiązania i jesteśmy do nich przekonani, my również staraliśmy się znaleźć rozwiązanie, o którym śmiało możemy powiedzieć, że jest nasze rodzime. Technologię spalania zrębki opracowaliśmy samodzielnie wymyślając sposób jej podawania co okazało się niewykonalne dla wielu światowej sławy firm zajmujących się od wielu lat produkcją tego typu urządzeń. Zajęło nam to kilkanaście lat, ale efekt naszych prac został potwierdzony patentem, który uzyskaliśmy w 2016 roku. Tym samym śmiało możemy powiedzieć, że weszliśmy do czołówki liderów branży kotlarskiej wyprzedzając wiele firm budujących ekologiczne i ekonomiczne kotły. Nasze rozwiązanie w 100% jest polską myślą techniczną, to polski produkt.